Badania w kosmetyce

SAMBA Hair System
samba1

SAMBA Hair System – to unikatowe urządzenie do analizy wyglądu zewnętrznego włosów. Stosowane w przemyśle kosmetycznym przez światowych liderów tej branży podczas prac badawczo-rozwojowych oraz w trakcie oceny efektów działania produktów takich jak szampony, odżywki, substancje nabłyszczające itp., na wszystkich rodzajach włosów.

Kompletny system zawiera układ pomiarowy z dedykowanym uchwytem do włosów oraz komputer z odpowiednim oprogramowaniem.

System umożliwia łatwe i szybkie wykonywanie pomiarów in-vivo (na włosach naturalnych) i in-vitro (na wzorcach włosów) w typowych warunkach laboratoryjnych.

Proste oprogramowanie zapewnia pełną analizę i charakterystykę wyglądu włosów tj. połysk, kolor, profil kątowy, a wyniki mogą być prezentowane w postaci wykresów i fotografii. Wszystkie mierzone parametry są archiwizowane i mogą być wykorzystywane do porównania kondycji włosów przed i po zastosowaniu określonego produktu kosmetycznego, jak również do przygotowywania szczegółowych raportów i prezentacji.


SAMBA Face System
samba2

SAMBA Face System – to specjalistyczne urządzenie do analizy wyglądu zewnętrznego powierzchni skóry. Stosowane w przemyśle kosmetycznym przez światowych liderów tej branży podczas prac badawczo-rozwojowych oraz w trakcie oceny efektów działania produktów takich jak: make-up, puder, wszelkiego rodzaju kremy o właściwościach regenerujących, odżywczych, wygładzających, matujących itp., w tym nowych formuł tego rodzaju preparatów.

Kompletny system zawiera układ pomiarowy ze specjalnie zaprojektowanym uchwytem do twarzy, kamerę oraz komputer z odpowiednim oprogramowaniem.

System umożliwia łatwe i szybkie wykonywanie pomiarów jednym kliknięciem w typowych warunkach laboratoryjnych.

Proste oprogramowanie zapewnia pełną analizę i charakterystykę wyglądu skóry tj. połysk, kolor, w postaci wykresów i fotografii. Wszystkie mierzone parametry są archiwizowane i mogą być wykorzystywane do porównania kondycji skóry przed i po zastosowaniu określonego produktu kosmetycznego, jak również do przygotowywania szczegółowych raportów i prezentacji.


RUMBA
rumba

RUMBA – to urządzenie przeznaczone da pomiarów in vivo ułożenia – orientacji pojedynczych włosów. Jest stosowane do badań każdego rodzaju włosów (prostych, kręconych, jasnych, ciemnych) przez światowych liderów przemysłu kosmetycznego w celu oceny efektywności działania produktów stosowanych do pielęgnacji włosów.

Kompletny system zawiera dedykowany układ pomiarowy oraz komputer z odpowiednim oprogramowaniem.

Dzięki wyjątkowej szybkości pojedynczego pomiaru (poniżej 1sek.), system umożliwia wykonywanie badań włosów w typowych warunkach laboratoryjnych.

Oprogramowanie zapewnia pełną analizę i charakterystykę włosa, umożliwiając na prezentację danych w postaci histogramów, jak również obrazów prezentujących ułożenie-orientację włosów na całej badanej powierzchni. Wszystkie mierzone parametry są archiwizowane i mogą być wykorzystywane do porównania ułożenia-orientacji włosów przed i po zastosowaniu określonego produktu kosmetycznego, jak również do przygotowywania szczegółowych raportów i prezentacji.


MAMBO
mambo

MAMBO – to urządzenie pozwalające na ręczny, bezpośredni pomiar koloru włosów, zarówno in-vivo, jak i in-vitro, o dokładności identyfikacji koloru na poziomie 96%.

Kompletny system zawiera dedykowany układ pomiarowy oraz komputer z oprogramowaniem, które umożliwia na natychmiastowy odczyt i identyfikację koloru.

Urządzenie posiada system automatycznej kalibracji, a oprogramowanie zawiera bazę danych (wzorce kolorów – Paul Mitchell Swatch Book), która jest wykorzystywana do porównania badanego koloru. Oprogramowanie umożliwia stworzenie własnej bazy danych.

System MAMBO jest wykorzystywany przez firmy kosmetyczne prowadzące prace badawczo-rozwojowe związane z opracowaniem nowych palet barw farb do koloryzowania włosów oraz przez profesionalne salony kosmetyczne do badania jakości produktów kosmetycznych przeznaczoncyh do pielęgnacji włosów.


cofnij