Jesteśmy wyłącznym agentem firmy Sound and Bright (USA) oraz Bossa Nova Vision (USA) w Polsce, w ofercie których znajduje się aparatura pomiarowa wykorzystywana w różnorodnych obszarach nauki i przemysłu.
Aparatura do badań nieniszczących
Badania nieniszczące z wykorzystaniem ultradźwięków służą do wykrywania wewnętrznych, jak i powierzchniowych i podpowierzchniowych nieciągłości materiałowych, które mogą tworzyć pęknięcia, szczeliny, rozwarstwienia, korozje w obiektach/konstrukcjach/przedmiotach wykonanych np. ze stali, aluminium, magnezu, miedzi i jej stopów, ołowiu, materiałów polimerowych, ceramiki, betonu oraz materiałów kompozytowych.
Dzięki zastosowaniu ultradźwięków możliwa jest lokalizacja nieciągłości w badanym materiale, określenie jej typu oraz wymiarów.
Badania, w których stosowana jest aparatura pomiarowa wykorzystująca ultradźwięki, pozwalają na ocenę stanu technicznego obiektów, które już są w eksploatacji oraz na prowadzenie prac badawczych związanych z opracowaniem nowych materiałów konstrukcyjnych, jak i samych konstrukcji nowych obiektów.
Przy wykorzystaniu urządzeń firmy Bossa Nova Technologies możliwe jest rejestrowanie całego procesu badania w postaci cyfrowej dzięki czemu możliwe jest wielokrotne analizowanie wyników przeprowadzonych badań danego obiektu/konstrukcji, jak i wizualizacja tych wyników. Stwarza to możliwość dokładnej oceny zmian w materiałach, które mogą zachodzić w czasie ich użytkowania/eksploatacji.
Obrazowanie polaryzacyjne
Kamery polaryzacyjne to aparatura pomiarowa wykorzystująca pomiar stanu polaryzacji promieniowania, które służy np. do wykrywania i identyfikacji obiektów/przedmiotów w obserwowanej przestrzeni/powierzchni.
Możliwość taka powstaje ponieważ promieniowanie pochodzące z określonego źródła pada na granicę ośrodków (obiektów), o różnych współczynnikach załamania promieniowania co powoduje, częściowe odbicie padającej fali i częściową jej polaryzację.
Zjawisko to może być wykorzystywane do detekcji i rozróżniania obiektów o rożnych właściwościach, identyfikacji kształtów obserwowanych obiektów, jak również do określania charakterystyki ich powierzchni.
Badania w kosmetyce
Branża kosmetyczna to od wielu lat jedna z najbardziej rozwijających się gałęzi przemysłu produktów do pielęgnacji na całym świecie.
Na pozycję firm kosmetycznych na rynku oraz na poziom ich konkurencyjności mają wpływ jakość wytwarzanych produktów oraz efektywność ich działania, które są oceniane przez miliony wymagających i świadomych klientów, chcących mieć pewność, że otrzymują to czego oczekiwali.
O tzw. przewadze konkurencyjnej, wśród ogromnej liczby rywalizujących ze sobą firm i ich produktów kosmetycznych, obecnie decyduje m.in. posiadanie innowacyjnego zaplecza laboratoryjnego, które pozwala na prowadzenie własnych prac badawczo-rozwojowych, umożliwiających opracowanie nowych, unikatowych wyrobów kosmetycznych oraz na ocenę ich jakości, jak i efektów ich działania.
Kosmetyki służące do pielęgnacji skóry oraz pielegnacji i koloryzacji włosów to rezultaty nieustających badań i poszukiwań nowych formuł ukierunkowanych na zadowolenie klientów. Jakość działania tego typu kosmetyków, dzięki zaawansowanej, ale łatwej w obsłudze aparaturze, może być kontrolowana już na etapie opracowywania danej formuły, jak i po zastosowaniu gotowego wyrobu kosmetycznego.